<request identifier="SKVPK0031910" metadataPrefix="marc21" verb="GetRecord">http://sc.vpk.cz/cgi-bin/oai2</request>
<GetRecord>
<record>
<header>
<identifier>SKVPK0031910</identifier>
<datestamp>2026-04-24T13:54:36Z</datestamp>
</header>
<metadata>
<marc:leader>00678nas  2200193zu 4500</marc:leader>
<marc:controlfield tag="001">SKVPK0031910</marc:controlfield>
<marc:controlfield tag="003">CZ-VPK</marc:controlfield>
<marc:controlfield tag="005">20260424135436.0</marc:controlfield>
<marc:controlfield tag="008">260424u1978uuuu||||| | |||  ||   |||||||</marc:controlfield>
<marc:datafield tag="022" ind1=" " ind2=" ">
<marc:subfield code="a">0140-4067</marc:subfield>
</marc:datafield>
<marc:datafield tag="040" ind1=" " ind2=" ">
<marc:subfield code="a">ABA013</marc:subfield>
<marc:subfield code="b">cze</marc:subfield>
</marc:datafield>
<marc:datafield tag="222" ind1=" " ind2="0">
<marc:datafield tag="245" ind1="0" ind2="0">
<marc:datafield tag="260" ind1=" " ind2=" ">
<marc:subfield code="a">Velká Británie :</marc:subfield>
<marc:subfield code="b"> London : British Nuclear Energy Society, 2004,</marc:subfield>
<marc:subfield code="c">1978-</marc:subfield>
<marc:datafield tag="650" ind1="0" ind2="7">
<marc:subfield code="a">fyzika</marc:subfield>
<marc:subfield code="x">fy</marc:subfield>
<marc:subfield code="2">psh</marc:subfield>
<marc:datafield tag="780" ind1="0" ind2="0">
<marc:subfield code="t">Nuclear engineer</marc:subfield>
<marc:subfield code="x">0007-1587</marc:subfield>
<marc:subfield code="t">Nuclear future</marc:subfield>
<marc:subfield code="x">1745-2058</marc:subfield>
<marc:subfield code="t">Journal of the British Nuclear Energy Society</marc:subfield>
<marc:datafield tag="910" ind1=" " ind2=" ">